Ana Sayfa Telefon Apple-iOS 12 inç’lik MacBook Satışa Sunuldu
12 inç’lik MacBook Satışa Sunuldu

12 inç’lik MacBook Satışa Sunuldu

0

Apple‘ın yeni gözdesi 2015 model MacBook, satışa sunuldu. Türkiye‘de 4.300,00 TL‘den satılacak olan yeni nesil MacBook’un henüz online satışları başlamış değil. 12 inç’lik ekranı ve 0,92 kg ağırlığıyla dünyanın en ince notebooku olan yeni nesil MacBook, uzmanlar tarafından incelenmeye başlanmış.

yeni-macbook-2015_1

9 Mart‘ta Tim Cook’un sunumuyla tanıtılan MacBook, 1.1 GHz, 1.2 GHz veya 1.3 GHz hızlarında çalışan çift çekirdekli Intel Core işlemciye sahip. MacBook’larda alışkın olmadığımız renk seçenekleriyle gelen yeni MacBooklar, gümüş, altın ve uzay grisi renk seçenekleriyle satılıyor. 9 saate kadar pil ömrü sunan MacBook, adeta bir dergi kalınlığında.

yeni-macbook-2015_2

Yeni nesil Touchpad’e (Force Touch) sahip olan MacBook’ta, fan sistemi bulunmuyor. Küçültülmüş ana kartıyla birlikte pile daha fazla alan açan Apple, 9 saate kadar kesintisiz pil ömrü vaadediyor. Güçlendirilmiş retina ekranıyla, önceki retina modellerine oranla daha kaliteli görüntü veren bilgisayarın, orta düzey işler için ideal olduğunu söyleyebiliriz. Fiyat ve özellikleri karşılaştırdığımızda herkesin farklı yorumlar yapabileceği yeni nesil MacBook’un, tasarım, klavye, touchpad ve ekran kalitesinde kusursuz olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Performans/ısınma testlerinde göreceli sonuçlar veren MacBook’un benchmark test sonucu ise aşağıda yer alıyor.

macbookbenchmark-test

Anıl Güzel Merhaba ben Anıl, 2016 yılında Kadir Has MYO Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldum. 2017'den itibaren Medya ve İletişim Sistemleri okumaktayım. Teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve öğrendiklerimi burada paylaşıyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen