Ana Sayfa Telefon Apple-iOS 2 GB RAM iPhone 6S’e yaradı!
2 GB RAM iPhone 6S’e yaradı!

2 GB RAM iPhone 6S’e yaradı!

0

Apple firması son çıkardığı telefonu, iPhone 6S’te 1 GB RAM inadından vazgeçmişti ve RAM kapasitesini 2 GB‘a arttırmıştı. iOS 9 güncellemesinin peşinden getirdiği yeni özellikleri 2 GB RAM ile başarıyla çalıştıran iPhone 6S, yıllardır kullandığı Safari tarayıcısının hatalarını da ortadan kaldırdı.

Bildiğiniz üzere 1 GB RAM özelliğine sahip iPhone modellerinde Safari tarayıcısında sayfa yenileme hatası yaşanmaktaydı. Farklı sekmelerde açık halde olan internet sayfaları, Safari uygulamasın çıkıp tekrar girdiğinizde yenileniyordu. 1 GB RAM’in bu sorunu ortadan kalkmış oldu.

IDB ekibi iPhone 6 ve iPhone 6S telefonlarının Safari tarayıcısını karşılaştırdı. Her iki iPhone’da da 10 sekme açıp tarayıcıdan çıktı. Safari uygulamasını tekrar açtığında 1 GB RAM’li iPhone 6 tüm sayfaları tekrardan yeniledi ve zaman kaybı oldu. 2 GB RAM”e sahip iPhone 6S ise internet sayfaları bırakılan yerden görüntüledi.

2 GB RAM’li iPhone 6S modelleri sadece Safari ile sınırlı olmayacak. Arka planda açık olan uygulamalar ve oyunlar kontrol merkezinde yaşadığı kasma ve uygulama değişikliği FPS düşüşü 2 GB RAM kapasitesi sayesinde oluşmayacak.

Emir Topaloğlu Merhabalar ben Emir, 19 yaşındayım ve 4 yılı aşkın bir süredir makale yazıyorum. Teknoloji ve oyun kategorileri benim en çok tercih ettiğim kategoridir. Teknolojiye büyük bir merakım vardır ve her türlü oyundan zevk alabilen bir kişiyim.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen