Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Amazon Fire Phone Resmiyet Kazandı
Amazon Fire Phone Resmiyet Kazandı

Amazon Fire Phone Resmiyet Kazandı

0

Amazon‘un yeni akıllı telefonu Amazon Fire Phone resmiyet kazandı. Şirketin CEO’sunun düzenlenen etkinlikte tanıttığı cihaz, Kindle tabletlerden biraz farklı.
Orta segment başarılı bir telefon olan Fire Phone, 2.2 GHz hızında dört çekirdekli işlemciden güç alıyor. Grafik işlemcisi olarak Adreno 339 tercih edilen telefonda 2 GB’lık RAM bulunuyor.
amazon-fire-phone-burgazturk

720p çözünürlüğünde 4.7 inç‘lik ekrana Gorilla Glass eşlik ediyor. 13 MP’lik arka kamerası konusunda bir hayli iddialı olan Amazon, tanıtım esnasında iPhone 5S ve Galaxy S5’le kıyas yapmayı bile uygun görmüş.

Şirket kendi uygulamalarıyla da entegre ettiği cihazıyla Amazon Cloud sistemiyle sınırsız görsel yedeklemesini ücretsiz şekilde yapılabilecek. Amazon Fire Phone 199 dolar fiyat etiketiyle Amerika’da AT&T üzerinden satışı yapılacak.

Anıl Güzel Merhaba ben Anıl, 2016 yılında Kadir Has MYO Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldum. 2017'den itibaren Medya ve İletişim Sistemleri okumaktayım. Teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve öğrendiklerimi burada paylaşıyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen