Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Android 5.0 Lollipop Geliyor
Android 5.0 Lollipop Geliyor

Android 5.0 Lollipop Geliyor

0

Google’ın merakla beklenen yeni Android işletim sisteminin adı belli oldu. Android L adıyla kullanıcılarıyla buluşan Android 5.0, yazın karşımıza beta sürümüyle çıkmıştı. Beraberinde bir çok özellik ile gelecek olan Android L, artık Android 5.0 Lollipop olarak anılacak.

android-lollipop-haber

 

ART ile 64 bit desteğinin geldiği Android Lollipop, uygulamaları artık daha verimli ve hızlı çalıştırabilecek. Daha az güç tüketecek uygulamalar, daha fazla performansa sebep olacak. Oyun ve uygulama performanslarında ciddi artışın gözlemlendiği 5.0’da, ART’nin yenilenmiş halinin büyük katkısı var. Bununla birlikte tasarım departmanında da her şeyin yolunda gittiği Android’de, 5.0 ile görünüm daha da basite indirgenecek.

android-5-lollipop

Sadeleşen görünümü, ve artan güç performansı ile bir çok Android kullanıcısına rahat bir nefes aldıracak. Uygulamalarda yaşanan performans sorunlarıyla birlikte ciddi şarj sorunlarının yaşandığı işletim sistemi, yerini güç tasarrufu arttırılmış bir sisteme bırakacak. Lollipop Android’e buradan göz atabilirsiniz.

Anıl Güzel Merhaba ben Anıl, 2016 yılında Kadir Has MYO Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldum. 2017'den itibaren Medya ve İletişim Sistemleri okumaktayım. Teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve öğrendiklerimi burada paylaşıyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen