Ana Sayfa Telefon Apple-iOS App Store’un Otomatik Güncellemelerini Kapatma

App Store’un Otomatik Güncellemelerini Kapatma

0

apple-logo

Apple‘ın kendi cihazları için geliştirmekte olduğu iOS işletim sisteminin son sürümü iOS 7 artık uygulamaları kendi kendine internet erişimi olduğu sürece güncelleme yapıyor. Android’de alışkın olduğumuz bu durum sizin haberiniz olmadan wi-fi ya da hücresel bağlantı aracılığıyla uygulamayı kendi kendine güncelliyor. Apple bu özelliği kendi kullanıcıları içinde sundu ve iOS 7’de otomatik App Store uygulamalarını kendi kendine güncelliyor.

app-store-otomatik-guncellemeleri-kapatma

Bu durum eğer hücresel veri (internet paketi ya da bakiye üzerinden) aracılığıyla gerçekleşirse haberiniz olmadan internet paketinizi azaltabilir ya da bakiyenizden harcayabilir. Eğer bu durumu değiştirmek istiyorsanız cihazınızın Ayarlar menüsüne girip sol taraftan “iTunes ve App Store“e girdikten sonra “Otomatik indirmeler” kısmındaki “Güncellemeler”i kaldırmanız yeterli olacaktır.

Anıl Güzel Merhaba ben Anıl, 2016 yılında Kadir Has MYO Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldum. 2017'den itibaren Medya ve İletişim Sistemleri okumaktayım. Teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve öğrendiklerimi burada paylaşıyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen