Ana Sayfa Telefon Apple-iOS Apple Maps, İngiltere ve İrlanda’yada Geliyor
Apple Maps, İngiltere ve İrlanda’yada Geliyor

Apple Maps, İngiltere ve İrlanda’yada Geliyor

0

Apple’ın kendi harita servisi Apple Maps’e İngiltere ve İrlanda’da ekleniyor. Amerika’da 13 eyalette aktif olan Apple Maps, 3 boyutlu sokak görünümleri sunuyor. Caddeleri, sokakları ve binaları 3 boyutlu olarak sistemine ekleyen Apple, Google Street View tarzında hizmet veriyor.

ingiltere-ve-irlanda-apple-maps

İngiltere ve İrlanda’da hangi yerleri fotoğraflayacağını kendi sayfasında açıklanan şirket, bilgi gizliliğinin korunması için oldukça titiz davranmaya çalışıyor. Bilgi gizliliğinden tereddüt eden kullanıcılar için AppleMapsVehicles@apple.com adresini gösteren Apple, 15 Haziran ile 30 Haziran tarihleri arasında İngiliz sokaklarını dolaşacak.

apple-maps-ingiltere

Yıllar sonra Amerika haricinde de başka ülkelere bu hizmeti götüren Apple, İngiltere ve İrlanda’dan sonra başka ülkelere de harita servisini götürüp götürmeyeceği belli değil. Türkiye’de sokak görünümleri ve panoramalar için Yandex.Haritalara göz atabilirsiniz. İlgili sayfa burada

Anıl Güzel Merhaba ben Anıl, 2016 yılında Kadir Has MYO Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldum. 2017'den itibaren Medya ve İletişim Sistemleri okumaktayım. Teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve öğrendiklerimi burada paylaşıyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen