Ana Sayfa Telefon Apple-iOS Apple Watch ile Doom oynadılar
Apple Watch ile Doom oynadılar

Apple Watch ile Doom oynadılar

0

FPS oyunlarının atası olan Doom serisinin ilk oyunu şu ana kadar birçok platformda çalışmayı başarmıştı. Şimdi de iki geliştirici tarafından Apple Watch üzerinde Doom oyunu oynandı.

10 saat gibi bir süre içerisinde gerçekleşen uygulama geliştirme etkinliğinde Facebook‘ta geliştirici rolünde çalışan Mehdi Mulani ve Lior Tubi, Apple Watch üzerinde Doom oyununu çalıştırdıklarını ispat eden bir video yayınladı.

Doom, yeni Apple TV’de oynandı!
Apple Watch ile oynamayı yeterli bulmayan iki geliştirici, fenomen oyunu yeni çıkacak olan Apple TV‘ye port edip oyunu bu platformda da oynamayı başardılar.

Doom oyunu, yeni Apple TV’nin kumandası ile gayet güzel bir şekilde oynanabiliyor ancak aynısını Apple Watch için söylemek çok zor.

Sevilen oyun, Apple Watch üzerinden sadece dokunmatik ekran ile oynanabiliyor. Geliştiriciler asıl gayelerinin iyi bir oyun deneyimi sunmak olmadığını sadece oyunu çalıştırmayı amaçladıklarını söyledi.

Bu olaydan sonra Apple Watch, geçmişte geliştirilen birçok efsane oyunu da çalıştıran bir platform olabilir. Akıllı saatimiz ile Super Mario oynamak harika olurdu. İlerleyen günlerde başka oyunlar bu platform üzerinden oynanabilir.

etiketler:
Emir Topaloğlu Merhabalar ben Emir, 19 yaşındayım ve 4 yılı aşkın bir süredir makale yazıyorum. Teknoloji ve oyun kategorileri benim en çok tercih ettiğim kategoridir. Teknolojiye büyük bir merakım vardır ve her türlü oyundan zevk alabilen bir kişiyim.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen