Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Beats Electronics, HTC’de ki Hisselerini Geri Aldı

Beats Electronics, HTC’de ki Hisselerini Geri Aldı

0

beats-electronics-logo

Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC, 2011 yılında yüzde 50.1‘lik hissesini satın aldığı Beats Electronics ile artık çalışmayabilir. HTC marka cihazlarda alışkın olduğumuz Beats Audio özelliği, 2011’den bu yana büyük bir çoğunluğuna sahip olduğu Beats Electronics şirketiyle ortaklaşa çalışarak cihazlarında kaliteli ses performansını hedefleyen HTC ile Beats Electronics arasındaki çalışma artık devam etmeyebilir.

htc-beats-one
Geçtiğimiz aylarda HTC’nin satın aldığı hisselerinin bir çoğunluğunu satın almaya başlayan Beats şirketi, şimdi ise HTC’nin elinde bulunan son yüzde 24.84 hissesinide satın aldıktan sonra HTC ile artık çalışmama kararı alabilir.

Her iki taraftanda şuanlık resmi bir açıklama yapılamazken HTC’nin borsadaki değeride tehlikeye girmeye başladı. İlerki günlerde bilgi edindikçe sizlere aktaracağız.

Anıl Güzel Merhaba ben Anıl, 2016 yılında Kadir Has MYO Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldum. 2017'den itibaren Medya ve İletişim Sistemleri okumaktayım. Teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve öğrendiklerimi burada paylaşıyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen