Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Beşar Esad’ın Şifreleri Kırıldı !

Beşar Esad’ın Şifreleri Kırıldı !

0


Anonymous, Beşar Esad’ın Şifresini Kırdı

Dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous’un devletin üst düzey ağlarına sızması artık yeni bir durum sayılmaz. Ancak yayınladıkları şifre ile Esad’ın karizmasını yerle bir etti.

FBI ve ABD’deki birçok polis departmanını hackleyen Anonymous’un artık hackleyemeyeceği bir şirket ya da resmi kurum bulunduğuna inanmak pek de mümkün değil. Anonymous’un bu seferki hedefi ise her gün onlarca kişinin öldüğü bildirilen ve iç karışıklıklardan kurtulamamış olan Suriyeoldu.

Ancak Anonymous’un bu seferki saldırısı normal bir hackleme olayından öteye gitti ve internet kullanıcıları için “utanç verici” olabilecek şifreleri de ortaya çıkardı. Anonymous’un saldırısı, Beşar Esad’ın Suriye Bakanlık ve Başkanlık İşleri mail adresinin şifresinin 12345 olduğunu ortaya çıkarttı.

Anonymous’un yaptığı saldırı neticesinde Esad’ın ekibindeki 78 kullanıcının 33 tanesinin de maile erişmek için kullandıkları şifrenin 12345 ya da 123456 olduğu ortaya çıktı.

Esad ve ekibinin yüzlerce mailinin Anonymous’un eline geçmesini sağlayan bu olay, internet kullanımında güvenli şifre seçmenin de ne kadar önemli olduğunu bir kere daha ortaya koymuş oldu.

Yazan: Erdem Yaşar
SDN – ShiftDelete.Net

Anıl Güzel Merhaba ben Anıl, 2016 yılında Kadir Has MYO Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldum. 2017'den itibaren Medya ve İletişim Sistemleri okumaktayım. Teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve öğrendiklerimi burada paylaşıyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen