Ana Sayfa İnternet ve Webmaster Bilgi güvenliğiniz için https kullanın

Bilgi güvenliğiniz için https kullanın

0

Güvenli İnternet kullanımı için https sertifikasını kullanın

https:// yani SSL Http:// nin aksine internet sitelerindeki kullanıcı girişlerinizde, dolaşırken veya alışveriş yaparken girdiğiniz bilgilerinin şifrelenerek gönderilmesini sağlar.

Online bankacılık gibi işlemlerde tarayıcınızın adres çubuğu kısmında eğer dikkat ettiyseniz  şeklinde genellikle Yeşil renkte https:// yazar, Bu sayede yaptığınız işlemlerin karşı tarafa şifrelenip gönderdiği ve size güvenlik sağladını görürsünüz.

SSL Serfikasını genellikle Online alışveriş siteleri, Banka ile ilgili online işlemler ve ünlü Sosyal ağ şirketleri tercih eder.

Sosyal Ağlarda HTTPS

Facebook ve Twitter’da da mevcut olan HTTPS ile sizi tuzağa düşürüp şifrelerinizi çalmak istiyen kullanıcılara engel olur.Https serfikası sayesinde spam reklamlara tıkladıktan sonra şifreniz karşı tarafa şifrelenerek iletilir.

Facebook’ta Https Kullanmak

Facebook’ta güvenli gezinmek için Hesap ayaları > Güvenlik > Güvenli Gezinme’yi seçerek ‘i kullanabilirsiniz.

Twitter’da Https Kullanmak

Twitter > Ayalar > Sadece Https seçeneğini seçerek Twitter’da da güvenli gezinebilirsiniz.

Anıl Güzel Merhaba ben Anıl, 2016 yılında Kadir Has MYO Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldum. 2017'den itibaren Medya ve İletişim Sistemleri okumaktayım. Teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve öğrendiklerimi burada paylaşıyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen