Ana Sayfa Telefon BlackBerry BlackBerry, Android Konusunda Güveni Elden Bırakmayacak
BlackBerry, Android Konusunda Güveni Elden Bırakmayacak

BlackBerry, Android Konusunda Güveni Elden Bırakmayacak

0

Kanada kökenli akıllı telefon üreticisi BlackBerry, önümüzdeki aylarda Android işletim sistemine geçiş yapacak. Uzun yıllardan beri kendi işletim sistemini kullanmakta olan BlackBerry, son yılların en popüler işletim sistemi Android’e geçiş yapacağını açıkladı.

blackberry-ve-android-haber

En son BlackBerry OS 10’u geliştiren BlackBerry, artık Android işletim sistemli cihazlarda geliştirecek. Çoğunlukla iş dünyasının kullandığı BlackBerry, Apple gibi bilgi güvenliği konusunda en iyi firmalardan bir tanesi. Veri güvenliği konusunda ciddi davranan şirket, Android işletim sisteminin açık kaynak kodlu olmasından dolayı veri güvenliği konusunda endişeli davranıyor.
Şirketin CEO’sunun CNBC’de verdiği röportajda “BlackBerry’nin en güvenli telefon” olduğu ve Android içinde önemli güvenlik önlemlerini alacaklarını belirtti. BlackBerry’nin yeni Android’li akıllı telefonu, yüksek ihtimal sadece dokunmatik ekrandan ibaret olacağı düşünülüyor.

Anıl Güzel Merhaba ben Anıl, 2016 yılında Kadir Has MYO Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldum. 2017'den itibaren Medya ve İletişim Sistemleri okumaktayım. Teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve öğrendiklerimi burada paylaşıyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen