Ana Sayfa İnternet ve Webmaster Facebook’da Reklam Verirken %20 Metin Sorununu Aşmak
Facebook’da Reklam Verirken %20 Metin Sorununu Aşmak

Facebook’da Reklam Verirken %20 Metin Sorununu Aşmak

0

Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook’a reklam vermek çok kolay. Sayfanızı veya gönderilerinizi daha fazla kişiye göstermek ve yaymak için verdiğiniz reklamlarda ufak çaplı sorunlar yaşanabiliyor.

Reklam görseli, metinler, hedef kitle ve bütçe her şey tamam. Ancak reklam görselinizde yer alan metinlerden dolayı “%20 metin sınırı”na yakalanabilirsiniz. Facebook, reklam veren sayfalar için koyduğu bu metin sınırı şartı, kullanıcıların zaman tüneline gezerken rahatsız olmamasını sağlıyor.

facebook-metin-yuzde20-reklam-sorunu

Kimi zaman yeterli olmayan metin ve bağlantılara, reklam görselinizde yer alan dikkat çekici mesaj reklamınızın daha kolay dikkat çekmesine olanak sağlayabiliyor. Facebook’un %20 metin sınırına takılmamak için, reklam görselinizi burada ki linke girerek yükleyebilir ve metin yer alan kutuculukları seçerek reklamınızı yayına hazırlayabilirsiniz.

Anıl Güzel Merhaba ben Anıl, 2016 yılında Kadir Has MYO Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldum. 2017'den itibaren Medya ve İletişim Sistemleri okumaktayım. Teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve öğrendiklerimi burada paylaşıyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen