Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Fairfax Financial Holding, BlackBerry’yi Satın Aldı

Fairfax Financial Holding, BlackBerry’yi Satın Aldı

0

blackberry-logo

Kanadalı akıllı telefon üreticisi BlackBerry, rakipleri Motorola ve Nokia gibi el değiştiren firmalar arasına katıldı. 1999 yılında Mike Lazaridis öncülüğünde kurulan şirket, geçtiğimiz aylarda kurucusu Mike Lazaridis’in ayrılması üzerine piyasada değer kaybetmeye devam etmişti. Son zamanlarda çıkardığı Z10, Q10 gibi modelleriyle tekrardan canlandırılmaya çalışılan BlackBerry, fazla başarılı olmasada yinede büyük ses getirmişti. 

blackberry-sirket

Geçen gün Toronto borsası tarafından açıklanan bilgiye göre Fairfax Financial Holding, BlackBerry şirketini 4.7 milyar dolara satın aldı. BlackBerry tarafından herhangi bir açıklama yapılmazken, geçtiğimiz günlerde şirket 4500 çalışanını mali sorunlardan dolayı işten çıkaracağını açıklamıştı. Önümüzdeki günlerde şirketin ne gibi ataklar yapacağını göreceğiz.

Anıl Güzel Merhaba ben Anıl, 2016 yılında Kadir Has MYO Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldum. 2017'den itibaren Medya ve İletişim Sistemleri okumaktayım. Teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve öğrendiklerimi burada paylaşıyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen