Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Google, Alphabet’in Alt Kuruluşu Oldu
Google, Alphabet’in Alt Kuruluşu Oldu

Google, Alphabet’in Alt Kuruluşu Oldu

0

İnternet devi Google, Alphabet‘in alt kuruluşu haline geldi. Google’ın kurucusu Larry Page ve Sergey Brin tarafından kurulan şirket, 10 Ağustos tarihi itibariyle Alphabet’in alt kuruluşu haline getirildi.

alphabet-google-gorsel

Şirketin iki ortağının birlikte kurduğu Alphabet.com şirketi, Google’a ev sahipliği yapacak. Google’ın yeni CEO koltuğu ise Sundar Pichai‘ye emanet. Google’ın iki kurucu ortağının amacı tüm şirketlerini tek bir çatı altında toplayarak daha da büyümek. Dahada büyüyerek bir üst marka oluşturma çabası olarakda nitelendirebilecek bu durum, ileriki günlerde çok farklı tartışmalara yol açacak.

Türkçe karşılığı Alfabe olan Alphabet’de Google hissedarlarında yeri hazır olacak. Google, artık Google Inc. olarak değil Alphabet Inc. çatısı altında hizmet vermeye devam edecek.

Anıl Güzel Merhaba ben Anıl, 2016 yılında Kadir Has MYO Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldum. 2017'den itibaren Medya ve İletişim Sistemleri okumaktayım. Teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve öğrendiklerimi burada paylaşıyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen