Ana Sayfa Teknoloji Haberleri HP’nin 3 Yeni Tableti Satışa Sunuldu
HP’nin 3 Yeni Tableti Satışa Sunuldu

HP’nin 3 Yeni Tableti Satışa Sunuldu

0

HP LOGO

Amerikan kökenli bilişim devlerinden HP, daha önceden duyurusunu yaptığı üç yeni tablet modellerinin satışına başladı. Slate 7 Plus, Slate 7 Extreme ve Slate 8 Pro adlarında ki üç yeni model, üst ve orta segment cihaz arayan kullanıcılar tercih edebilirler. Üç yeni tabletin ortak özelliği Android 4.2.2. Jelly Bean işletim sistemi olsada, Slate 7 Plus modeli, 7 inç boyutunda 1280×800 çözünürlükte ekrana sahip. 4 çekirdekli NVIDIA Tegra 3 işlemciye sahip olan cihaz, 1 GB RAM bulunduruyor. 5 Megapiksellik kamerasına ek olarak 8 GB dahili hafıza tercih edilmiş. HP bu ürünü için 150 doları uygun görmüş.

HP Slate 8 Pro 7 Extreme

Slate 7 Extreme ise Plus modeliyle aynı özelliklere sahip olsada bu modelde daha fazla pil ömrüne sahip ve NVIDIA Tegra 4 işlemci bulunduruyor. 16 GB‘lık dahili depolama alanı bulunduran cihaz 200 Dolar‘dan kullanıcılarıyla buluşuyor.

Bir diğer model Slate 8 Pro‘da diğer modellerin yükseltilmiş versiyonu olarak kabul edilebilir. 8 inç‘lik 1600×1200 çözünürlüğünde ekranına Extreme modelinde olduğu gibi Tegra 4 işlemci eşlik ediyor. 8 Megapiksellik HD kayıt yapabilen bir arka kamera bulunan Slate 8 Pro tabletin, ses teknolojileriyle bilinen Beats Audio teknolojisinide içerisinde barındırıyor. Bu model içinde 330 dolar ön gören HP, tablet pazarında ses getirecek.

Anıl Güzel Merhaba ben Anıl, 2016 yılında Kadir Has MYO Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldum. 2017'den itibaren Medya ve İletişim Sistemleri okumaktayım. Teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve öğrendiklerimi burada paylaşıyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen