Ana Sayfa Telefon Apple-iOS iCloud.Com’da Arkadaşlarınızın Nerede Olduğunu Görün
iCloud.Com’da Arkadaşlarınızın Nerede Olduğunu Görün

iCloud.Com’da Arkadaşlarınızın Nerede Olduğunu Görün

0

Apple’ın cihazlarında kurulu gelen “Arkadaşlarımı Bul” uygulaması, iCloud.com’a taşındı. Aile bireylerinizin nerede olduklarını, en son nerede görüldüklerini ya da en yakın arkadaşınızın şuan nerede olduğunu merak ediyorsanız bu uygulama tam size göre.

iOS’un en son yayınlanan sürümleriyle hayatımıza katılan “Arkadaşlarımı Bul” uygulaması, sizi ve çevirinizi ortak bir ağda buluşturuyor. Siz ve arkadaşlarınız konumlarınızı paylaştıktan ve izleme isteklerini kabul ettikten sonra arkadaşlarınızın konumlarını haritada bulmak için Arkadaşlarımı Bul uygulamasını kullanabilirsiniz.

icloud-arkadaslarimi-bul-web

iCloud.com’a giriş yaptığınızda iCloud için kullandığınız Apple Kimliği ile Arkadaşlarımı Bul uygulamasına otomatik olarak giriş yaparsınız. Daha önce Arkadaşlarımı Bul ile farklı bir Apple Kimliği kullandıysanız, önceki Apple Kimliği’ndeki arkadaşlarınızı iCloud için kullandığınız Apple Kimliği’ne aktarabilirsiniz.

Konumunuzu paylaşmak için, Arkadaşlarımı Bul uygulamasına giriş yapın. “Ekle” butonuna tıklayın. Kime alanına tıklayıp, kişinin adını, e-posta adresini veya telefon numarasını girip return düğmesine basın. Gönder butonuna tıkladıktan sonra arkadaşlar listenizde “takip ediyor” etiketiyle görünür.

Bir arkadaşınızı takip etmek için ise Arkadaşlarımı Bul üzerinden arkadaşınızın üzerine gelerek “İzlemeyi talep et”e dokunarak istek gönderebilirsiniz. Bu sayede kimin nerede olduğunu web tarayıcınız üzerinden rahatlıkla görebileceksiniz.

Anıl Güzel Merhaba ben Anıl, 2016 yılında Kadir Has MYO Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldum. 2017'den itibaren Medya ve İletişim Sistemleri okumaktayım. Teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve öğrendiklerimi burada paylaşıyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen