Ana Sayfa Teknoloji Haberleri iCloud’un Hacklenmesiyle Apple’ın Güvenilirliği Sarsıldı
iCloud’un Hacklenmesiyle Apple’ın Güvenilirliği Sarsıldı

iCloud’un Hacklenmesiyle Apple’ın Güvenilirliği Sarsıldı

0

Dünyaca ünlü Hollywood yıldızlarının fotoğrafları internete sızdırılmasıyla Apple’a olan güvenilirlik büyük bir ölçüde zarar gördü. iCloud’un web tabanlı hizmetinde ki bir açıkla sızdırıldığı düşünülen fotoğraflar, bir çok ünlü artistin özel fotoğraflarından oluşuyor.

icloud-buyuk-hack-olayi

Apple’ın kullanıcıları için ücretsiz olarak sunduğu 5 GB’lık bulut depolama sisteminde oluşan bu açık, şirketin başını ağrıtacak. “iPhone’umu bul” özelliğinde ki gizli bir açıktan kaynaklı olduğu düşünülen bu durum, aralarında Jennifer Lawrence , Kate Upton ve Selana Gomez’in bulunduğu fotoğraflar internete düşmüş oldu. Şuan için ünlü yıldızlarının avukatları fotoğrafları internetin dört bir köşesinden kaldırmaya çalışırken, Apple bu durumu araştırdığını belirtti.

Şuan için ünlü kişilerin fotoğraflarını hedef alan hırsızlar ile ilgili olarak diğer bulut depolama sistemlerine de hedef aldıkları düşünülüyor. Hırsızlar, ileri ki günler de daha büyük paketler ile internet aleminde büyük yankı uyandıracak gibi görünüyor.

Anıl Güzel Merhaba ben Anıl, 2016 yılında Kadir Has MYO Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldum. 2017'den itibaren Medya ve İletişim Sistemleri okumaktayım. Teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve öğrendiklerimi burada paylaşıyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen