Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Intel’den 1000 Kat Daha Hızlı Depolama Teknolojisi
Intel’den 1000 Kat Daha Hızlı Depolama Teknolojisi

Intel’den 1000 Kat Daha Hızlı Depolama Teknolojisi

0

Bilişim dünyasının en büyük şirketlerinden Intel ve Micron, yeni bir depolama teknolojisini halka tanıttı. Normal depolama alanlarına oranla daha hızlı ve daha fazla depolama imkanı sunan teknoloji, yakında hayatımıza girecek. İki Amerikan şirketinin ortaklaşa 3D xPoint adını verdikleri teknoloji, okuma ve yazma hızı açısından şuan ki teknolojiye oranla bir hayli gelişmiş kalıyor.

intel-3d-depolama-alani-teknofeed

Süper bilgisayar, laptoplar ve cep telefonları için geliştirilmiş olan bu teknoloji, bellek yongasını ileri bir seviyeye taşıyor. Mevcut SSD teknolojisini de daha da ileriye taşıyacak olan bu gelişim, şuan ki sistemlere oranla farklı dizayn edilmiş. Çapraz tarama deseni bulunan yongada, daha az enerji gücüyle daha fazla işlem yapıyor. Intel’in yeni 3D belleği ile modern depolama teknolojileri çok yakında hayatımıza girmiş olacak.

Detaylar: BBC

Anıl Güzel Merhaba ben Anıl, 2016 yılında Kadir Has MYO Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldum. 2017'den itibaren Medya ve İletişim Sistemleri okumaktayım. Teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve öğrendiklerimi burada paylaşıyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen