Ana Sayfa Teknoloji Haberleri iPhone 5C, pantolonda patlama yarattı
iPhone 5C, pantolonda patlama yarattı

iPhone 5C, pantolonda patlama yarattı

1

Amerika (ABD)’nın Maine eyaletinin Kennebunk bölgesinde ki bir okulda iPhone 5C sahibi bir kız çocuğunun cebinde telefon patladı. Press Herald gazetesinin haberine göre 14 yaşında ki kız çocugu, annesinin hediyesi olan iPhone 5C, cebinde küçük bir patlamaya sebep olup pantolonunu yaktı. Çocuga 2. derecede yanık teşhisi koyan doktorlar, bir saate yakın bir müdahale gerçekleştirerek taburcu etti.

yanan-iphone-5c-haber

Görgü tanığı öğretmen ve öğrencilerin anlattıklarına göre, iPhone 5C’nin cebinde küçük bir patlama yarattığı ve pantolonun cep bölmesini yakıp yere düştüğünü söylediler. Ardından yanan pantolon, sınıf öğretmeni ve öğrencilerin yardımıyla söndürüldüğü aktarıldı.
Apple‘dan konuya ilgili herhangi bir açıklama gelmezken, akıllı telefonlar ile ilgili yanma ve patlama haberleri şu aralar sık duyulmaya başladı.

Anıl Güzel Merhaba ben Anıl, 2016 yılında Kadir Has MYO Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldum. 2017'den itibaren Medya ve İletişim Sistemleri okumaktayım. Teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve öğrendiklerimi burada paylaşıyorum.

Yorum(1)

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen