Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Mozilla, kendi telefonunu kullanıcılarıyla buluşturacak
Mozilla, kendi telefonunu kullanıcılarıyla buluşturacak

Mozilla, kendi telefonunu kullanıcılarıyla buluşturacak

0

Mozilla, bünyesinde geliştirmekte olduğu Firefox OS işletim sistemine sahip olan yeni akıllı telefonunu duyurdu. MWC 2014 kapsamında duyurusunu yaptığı yeni cihaz, dünyanın en ucuz akıllı telefonu olarak değerlendirebiliriz. HTML 5 altyapısıyla hazırlanan cihaz, 25 dolardan kullanıcılarla buluşacak. 
mozilla-25dolar-akilli-telefon
25 dolar fiyatına sahip telefon bir iskelet şeklinde ve dileyen firmalar bu iskelet üzerine kendi markasını konumlandırarak satışa sunabilecek gibi görünüyor. 2.6 inç ile 3.5-inç arası ekran boyutuna sahip olacak telefonda, ekran çözünürlüğü ise 320 x 480 piksel olarak belirlenmiş. Bunun yanında 1 GHz hızında ARM Cortex-A5 tasarımına sahip SC6821 ve SC7710 WCDMA işlemcileriyle gelecek. 1 GB‘lık RAM‘e 2 GB‘lık depolama alanı eşlik ediyor. Kablosuz (Wi-Fi) ağ ve Bluetooth bağlantı seçenekleri bulunan telefonun çift sim kart desteğide sunacağı öğrenildi.

Anıl Güzel Merhaba ben Anıl, 2016 yılında Kadir Has MYO Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldum. 2017'den itibaren Medya ve İletişim Sistemleri okumaktayım. Teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve öğrendiklerimi burada paylaşıyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen