Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Nokia, Alcatel-Lucent’i Satın Aldı
Nokia, Alcatel-Lucent’i Satın Aldı

Nokia, Alcatel-Lucent’i Satın Aldı

0

Nokia, bir Fransız şirketi olan Alcatel-Lucent’i  satın aldığını duyurdu. Telekomünikasyon ekipmanları üreten bir şirket olan Alcatel-Lucent, uzun yıllardır IP teknolojileri, yazılım ve donanım geliştiren bir şirketti.

alcatel-lucent-ve-nokia-teknofeed

Ülkemizde İstanbul‘da da ofisi bulunan Alcatel-Lucent, Avea, Bakcell, Delta, Turk Telekom, Turkcell, Turkcell Superonline, TTNet, Vodafone, TCDD gibi kurum ve kuruluşlarla çalışmakta. 16.6 Milyar Dolara gerçekleşen satın alımla birlikte Nokia daha da güçlü hale geldi.
Nokia ve Alcatel-Lucent’in güç birleşimi ile dünya üzerinde yeni nesil teknolojiler üretmeyi/geliştirmeyi hedefliyorlar. Satın alım bildirisini resmi olarak duyaran şirketler bugün Paris’te düzenlenecek etkinlikte bir araya gelip konuşma yapacaklar. Nokia CEO’su ve Alcatel-Lucent’in CEO’sunun bir araya gelip, satın alım duyurusunun yanında yeni teknolojiler için neler yapabilceklerini ve 5G teknolojisiyle ilgili çalışmalar yapacaklarını duyuracaklar. Basın bildirisine buradan göz atabilirsiniz.

Anıl Güzel Merhaba ben Anıl, 2016 yılında Kadir Has MYO Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldum. 2017'den itibaren Medya ve İletişim Sistemleri okumaktayım. Teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve öğrendiklerimi burada paylaşıyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen