Ana Sayfa Teknoloji Haberleri PC Piyasası Gerilemeye Devam Ediyor
PC Piyasası Gerilemeye Devam Ediyor

PC Piyasası Gerilemeye Devam Ediyor

0

Araştırma şirketi Gartner, bilgisayar piyasasıyla ilgili yeni bir rapor yayınladı. 2015‘in ilk çeyreğini oluşturan rapora göre, PC satışlarında ki düşüş hızla devam ediyor. 2015’in ilk çeyreğinde yüzde 5,2 daha küçülmeye devam eden PC piyasası, yerini mobil cihazlara bırakmaya hazırlanıyor.

2015-ilk-ceyrek-raporlari-pc-teknofeed

Klasikleşmiş masaüstü bilgisayar piyasasında ciddi düşüşler analiz eden Gartner göre PC piyasası yerini daha modernize cihazlara bırakıyor. Yeni nesil hem tablet hem bilgisayar görevi gören cihazların revaçta olduğunu kaydeden şirket, Lenovo ve HP‘nin PC piyasasında en çok satış yapan şirket olduklarını kaydetti.

Özellikle bu durumu yakından takip eden teknoloji şirketleri, yeni ürünler çıkartmaya çalışsalarda PC sektörü şuan için uzak durulması gereken bir yatırım. Diğer büyük teknoloji şirketlerinden ASUS ve Acer‘i göz önüne alırsak, bu şirketlerin PC sektöründe düşüş yaşamaya devam ettiklerini çok net bir şekilde söyleyebiliriz.

Anıl Güzel Merhaba ben Anıl, 2016 yılında Kadir Has MYO Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldum. 2017'den itibaren Medya ve İletişim Sistemleri okumaktayım. Teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve öğrendiklerimi burada paylaşıyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen