Ana Sayfa Oyun Haberleri Playstation 4, 20 Mart’ta Çin’de Satışa Çıkıyor
Playstation 4, 20 Mart’ta Çin’de Satışa Çıkıyor

Playstation 4, 20 Mart’ta Çin’de Satışa Çıkıyor

0

Çin Halk Cumhuriyetinde seneler önce yasaklanan oyun konsolları, gençlerin zihinsel gelişimini olumsuz yönde etkilediği için satışına son verilmişti. Geçtiğimiz senelerde tekrardan serbest bırakılan oyun konsolları, Çin’de yoğun ilgi görüyor. 

cin-ps4-psvita-teknofeed

İlk olarak Ocak 2015’de satışa çıkması beklenen Playstation 4 ve PS Vita, ertelenerek belirsizliğe gömülmüştü. Son gelen haberlerde ise PS4 ve PS Vita’nın Çin’de 20 Mart‘tan itibaren satışa sunulacağı söylenildi. 2014’de Çin’de yapılan lansmanda tanıtım büyük ilgi görmüş, ve satışa çıktıktan sonra bir çok oyunun ücretsiz olacağı aktarılmıştı.

cin-ps4-haber-teknofeed

Playstation, Çin’de şuan için Xbox One’ın arkasında kalsada satışa çıkmasından kısa bir süre sonra aradaki fark kapanacağı düşünülüyor. Konuyla ilgili olarak çeşitli politik nedenler olduğu belirtilirken, Çin’de süren 14 yıllık yasak artık tarihe karışmış oluyor.

Anıl Güzel Merhaba ben Anıl, 2016 yılında Kadir Has MYO Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldum. 2017'den itibaren Medya ve İletişim Sistemleri okumaktayım. Teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve öğrendiklerimi burada paylaşıyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen