Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Qualcomm, 64 Bit’lik Snapdragon 410 işlemciyi duyurdu
Qualcomm, 64 Bit’lik Snapdragon 410 işlemciyi duyurdu

Qualcomm, 64 Bit’lik Snapdragon 410 işlemciyi duyurdu

0

qualcomm-firma-haber

Mobil cihazlar için işlemci üretimiyle bilinen Qualcomm, 64 bitlik Snapdragon 410‘u duyurdu. Qualcomm’un ürettiği ilk 64 bitlik işlemci olarak kabul edilen Snapdragon 410, tüm 3G ve 4G standartlarıyla uyumlu çalışabilecek.

Yeni işlemci Wi-Fi, Bluetooth, FM radyo ve NFC gibi temel akıllı telefon özelliklerini barındırmasıyla birlikte ayrıca GPS, GLONASS ve Çin’in BeiDou adlı uydu navigasyon sistemi de destekleniyor. Android, Windows Phone ve Firefox da bu yonganın desteklediği işletim sistemleri arasında yer alıyor. Adreno 360 grafik işlemci, ikili ya da üçlü SIM desteği, 1080p video kaydı ve 13 megapiksele kadar fotoğraf çözünürlüğü desteğiyle gelen Snapdragon 410, özellikle Çin pazarı için tasarlanmış.

2014 yılının başlarında yeni çıkacak akıllı telefonlarda kullanması beklenirken, işlemcinin özellikle alt ve orta segment cihazlarda tercih edileceği düşünülüyor.

Anıl Güzel Merhaba ben Anıl, 2016 yılında Kadir Has MYO Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldum. 2017'den itibaren Medya ve İletişim Sistemleri okumaktayım. Teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve öğrendiklerimi burada paylaşıyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen