Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Samsung, Akıllı Telefonlar için 11K Çözünürlük Üzerinde Çalışıyor
Samsung, Akıllı Telefonlar için 11K Çözünürlük Üzerinde Çalışıyor

Samsung, Akıllı Telefonlar için 11K Çözünürlük Üzerinde Çalışıyor

0

Koreli teknoloji devi Samsung, yeni bir ekran teknolojisi üzerinde kendini geliştirmeye hazırlanıyor. Ekran kalitesinin ciddi seviyede arttığı şu günlerde, 2K ve UHD 4K teknolojisini evlerimize yeni yeni girmesinden sonra şimdide 11K’nın cebimize gelmesini bekliyoruz.

11k-cozunurluk-samsung

Samsung’un ekran teknolojileri departmanının icra direktörü tarafından doğrulanan 11K ekran teknolojisi hazırlığı, 2018 yılında hazır olacak. Kore’li bakanlıkların maddi olarakda desteklediği bu gelişme, Pyeongchang Kış Olimpiyatlarına yetiştirilmeye hazırlanıyor. 2018’de ilk olarak ön gösterimle karşımıza çıkacak olan 11K teknolojisi şuan için uçuk bir hayal.

Apple ve LG gibi firmalar arasında rekabetin arttığı şu dönemlerde, teknoloji şirketi yoğun bir Ar-Ge çalışması üzerinde yoğunlaşmış durumdalar.

Anıl Güzel Merhaba ben Anıl, 2016 yılında Kadir Has MYO Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldum. 2017'den itibaren Medya ve İletişim Sistemleri okumaktayım. Teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve öğrendiklerimi burada paylaşıyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen