Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Samsung’dan Suya dayanıklı Akıllı telefon

Samsung’dan Suya dayanıklı Akıllı telefon

2

Akıllı telefon sektörünün en çok konuşulan ismi Samsung, yeni bir telefonu daha piyasaya sürüyor. Suya ve çamura dayanıklı daha sağlam bir kasaya sahip olan yeni cihaz kendisine özgün tasarımıylada dikkat çekiyor.

Macera tutkunlarının tüm isteklerini karşılayacak  Galaxy Xcover 2 akıllı telefonun özelliklerine değinirsek GPS ve GLONASS özelliği, 1 metre derinliğine kadar 30 dakika boyunca çalışabiliyor. 
galaxy-xcover-2
4 inç’lik WVGA ekrana sahip, Android 4.1. işletim sistemi olan telefonda 1 GHz’lik çift çekirdekli işlemci bulunuyor. Bunlara ek 5 megapiksellik arka kamerası ile Su altında fotoğraf çekmine olanak sağlayan telefon fiziki fotoğraf çekme tuşu bulunacak.
Şirketin yaptığı açıklamada henüz fiyat belirtilmezken, telefonun önümüzdeki aylarda gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılması bekleniyor.

Anıl Güzel Ben Anıl GÜZEL. Kadir Has Üniversitesinde Grafik Tasarım bölümünde okumaktayım. Teknoloji meraklısıyım ve internet projeleri geliştirmekteyim.

Yorum(2)

  1. Su ve toza dayanıklılık patentleri Sony’e ait, kim bilir Samsung bu patentler için ne kadar para ödemiştir, gerçi Samsung elindeki bir patentle Sony’nin yarısını satın alabilir. 🙂

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

vargonen