Ana Sayfa Nasıl Yapılır Steam’de Bozuk Oyun Dosyaları Nasıl Düzeltilir?
Steam’de Bozuk Oyun Dosyaları Nasıl Düzeltilir?

Steam’de Bozuk Oyun Dosyaları Nasıl Düzeltilir?

Steam üzerinden oynadığınız oyunun dosyaları bozuk yada hatalı ise, bir kaç adımda düzeltme işlemi uygulayabilirsiniz. Kimi zaman gelen güncelleme ile kimi zamanda eksik indirmelerden dolayı oyunlar açılmıyor ve sürekli hata mesajı veriyorsa, aşağıda ki anlatımdan faydalanabilirsiniz.

1. Bu tarz hataları gidermek için, Steam uygulamasına giriş yapınız.

2. Üst menüden Oyunlar > Oyun Kütüphanesini seçiniz.

3. Hatalı dosyaların bulunduğu oyuna sağ tıklayarak Özelliklere giriniz.

steam-dosyalari-dogrulama1

4. Üst sekmelerden “Yerel Dosyalar“a basınız.

steam-dosyalari-dogrulama2

5. Karşınıza çıkan “Oyun Belleğinin Bütünlüğünü Doğrula“yı seçerek, oyununuzda ki eksik dosyalar tespit edilecektir.

Eğer ki eksik bir dosya varsa bilgisayarınıza inecek ve hata düzeltilecektir.

Anıl Güzel Merhaba ben Anıl, 2016 yılında Kadir Has MYO Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldum. 2017'den itibaren Medya ve İletişim Sistemleri okumaktayım. Teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve öğrendiklerimi burada paylaşıyorum.

Yorum(16)

 1. Bende Yerel Dosyalara Gözat.. yazıyor diğer 3 seçenek aynı. Ona tıklıyorum dosya dizinine yönlendiriyor. Yardımcı olursanız sevinirim 🙂

 2. Asıl sorunum hallolmuyor.. Güncelleme geldikçe çoğu oyunuma girilmez oldu. Acil yardımcı olur musunuz ?

  1. Merhabalar,

   Steam’de güncellemelerden dolayı oyunlar oynanamaz olabiliyor. Bunu aşabilmek için versiyonu düşürmek lazım. Bazı oyunlarda yine “Özellikler” menüsünden “Betalar” diyip eski bir sürüme geri dönebiliyorsunuz. Genel olarak forumlarda bir araştırma yaptım ancak tam çözümünü bulamadım. Oynadığınız oyunla ilgili forumlara bakmanızı tavsiye ederim, orada bu tarz konulara çözüm bulunabiliyor. Eğer ki hiç birisi olmazsa, herhangi bir oyununuzu komple kaldırıp, tekrardan yüklemeyi deneyebilirsiniz.
   Benzer sorunu bende yaşadığımda konuda anlattığımız gibi “Oyun Önbelliğinin Bütünlüğünü Doğrula”yı işaretleyince, benim sorunum hallolmuştu.

 3. beyler ben age of mythology ‘i internet üzerinden indirdim ve steamdan aynı resimde gösterildiği gibi yaptım ama özellikler kısmına gelince sadece kısayol yazıyor nedenini söylerseniz sevinirim

 4. Bu konuya uygun mu emin değilim ancak ben az önce 17.4 Gb oyun yükledim ve açılmadı. Dosyaları tarattığım zaman da 15.6 Gb yüklemeye başladı. Ne yapmam gerekiyor?

 5. beyler ben ark survival evolved aldım ve 1 kere single playera girdim ve 2. girmek istediğimde ise oyuna girmedi yüklendi yüklendi world end yazıyor ve dahada ilerlemiyor

 6. Bu dediklerinizin hepsini yaptım olmadı. Bütünlüğünü kontrol ettim eksik dosya çıktı yüklerken yüklemeyi durdurdu. DURAKLATILDI:EKSİK DOSYA AYRICALIKLARI yazıyor çözümü var mı acaba ve tek bir oyunda değil 3 oyunda oldu toplam 160 lira verdim oyunlara ve olmuyor. 5 dakika önce oynadığım oyun çalışmıyor.

  1. Merhabalar, yazıda belirttiğimiz yöntem genellikle eksik inen veya daha sonra silinen oyun dosyaları yüzünden çalışmayan oyunlarda işe yarıyor. Eğerki bir oyunda sorun yaşıyorsanız ve bu yöntem işe yaramıyorsa yüklenen bir güncelleme sonucu sisteminizle uyumlu çalışmıyor olabilir. Birden fazla oyunda sorun yaşıyorsanız bilgisayarınızdaki tehlikeli yazılımdan dolayı bile olabilir. Aşağıda verdiğim linkten Steam ile iletişim kurabilir ve sorununuza çözüm getirebilirsiniz.

   https:// help.steampowered.com/tr/wizard/HelpWithGame

 7. Bu dediklerinizin hepsini yaptım olmadı. Bütünlüğünü kontrol ettim eksik dosya çıktı yüklerken yüklemeyi durdurdu. DURAKLATILDI:EKSİK DOSYA AYRICALIKLARI yazıyor çözümü var mı acaba ve tek bir oyunda değil 3 oyunda oldu toplam 160 lira verdim oyunlara ve olmuyor. 5 dakika önce oynadığım oyun çalışmıyor
  Yardım edin lütfen

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen