Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Thunderbolt 3, USB-C ile Geliyor
Thunderbolt 3, USB-C ile Geliyor

Thunderbolt 3, USB-C ile Geliyor

1

Intel tarafından geliştirilen, çevre aygıtlarını daha hızlı bir şekilde aktarılmasını sağlayan Thunderbolt bağlantısının 3. versiyonu geliyor. Apple’ın geliştirdiği USB-C teknolojisiyle uyumlu gelecek olan Thunderbolt 3, 40 Gbps aktarım oranına sahip.

thunderbolt-3-geliyor-usb-c

USB-C’yi kısaca özetleyecek olursak, kablonuzun ön ve arka demeden direkt bağlantı girişine takarak çalışmasını sağlayan bir sistem. İlk olarak Apple cihazlarında gördüğümüz USB-C, artık Thunderbolt 3’te de uygulanarak ön ve arka ayrımı kalkarak direkt hiç uğraşmadan bağlantı girişine takılmasını sağlayacak.

thunderbolt3-ve-eski-aktarim-oranlari

4K sinyalleri başarıyla aktarabilecek olan Thunderbolt 3, daha fazla sinyal ve piksel iletebilecek. Thunderbolt 2’yi 2’ye katlayan 3. Thunderbolt teknolojisini, yakında tanıtılacak Apple’ın yeni laptoplarında görebiliriz. Thunderbolt 3 kabloları maksimum 2 metre uzunluğunda olacak.

Anıl Güzel Merhaba ben Anıl, 2016 yılında Kadir Has MYO Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldum. 2017'den itibaren Medya ve İletişim Sistemleri okumaktayım. Teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve öğrendiklerimi burada paylaşıyorum.

Yorum(1)

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen