Ana Sayfa Teknoloji Haberleri TTNET ve THY işbirliği anlaşması imzaladı
TTNET ve THY işbirliği anlaşması imzaladı

TTNET ve THY işbirliği anlaşması imzaladı

0

Türk Hava Yolları (THY)  ve TTNET, internet konusunda detaylı bir anlaşma yaptı. Yolcularına daha iyi hizmet vermek adına TTNET ile anlaşan THY, gökyüzünde kullanıcılarını internetsiz bırakmayıp daha iyisi için çabalıyor.

thy-ttnet-isbirligi

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Kurul Başkanı Tayfun Acarer, Türk Hava Yolları Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil ve TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya’nın katılımlarıyla gerçekleşen törende iki büyük şirket işbirliği anlaşması imzaladı. Bu anlaşma ile TTNET, THY kullanıcılarına TTNET WiFi Fly adıyla internet hizmeti sağlayacak.
THY’in elinde ki uçaklara internet sağlayacak olan TTNET, aynı zamanda THY’nin de marka ortağı olmuş oldu.

Uluslararası olan uçuşlarda internet altyapısına sahip 12 adet Boeing 777-300 ER tipi uçaklara sunulacak internet hizmeti, Nisan ayından itibaren başlıyor. İleri ki zamanlarda THY’nin alacağı uçaklarla beraber 2017 yılı sonlarında 62 adet geniş gövdeli uçaklara da TTNET WiFi Fly hizmeti verilecek. Bunlarla birlikte THY’nin uçak içi eğlence sistemi olan Planet’te de TTNET’in reklam ve tanıtım içerikleri yer alacak.

Anıl Güzel Merhaba ben Anıl, 2016 yılında Kadir Has MYO Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldum. 2017'den itibaren Medya ve İletişim Sistemleri okumaktayım. Teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve öğrendiklerimi burada paylaşıyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen