Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Twitter Yasağı Kaldırıldı, Erişim Sağlanabiliyor
Twitter Yasağı Kaldırıldı, Erişim Sağlanabiliyor

Twitter Yasağı Kaldırıldı, Erişim Sağlanabiliyor

1

6 Nisan’da öğle saatlerinden itibaren Twitter ve YouTube‘a erişimi durduran mahkeme, bugünden itibaren Twitter’a erişimi tekrardan açtı. Dünya genelinde büyük yankı uyandıran Twitter engeli, yabancı basında da geniş yakındı uyandırdı.

twitter-yeni-haber-burgazturk

Dünyada #TwitterisblockedinTurkey hashtagiyle duyurulan engellemeye, ilk olarak Cumhurbaşkanlığı sözcüsünden yalanlama geldi. Ancak gazetelerin ulaştığı resmi belgede, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının DHKP-C terör örgütünün gerçekleştirdiği kara eyleminin sosyal medyada görüntülerinin paylaşılmasından dolayı aldığı kararla erişim yasağı getirildiği öğrenildi.

6 Nisan Saat 12:00’den itibaren Facebook, Twitter ve YouTube’a erişimin engellenmesiyle ilk adım Facebook’tan geldi. Mahkeme kararında yer alan linkleri sitesinden kaldıran Facebook’un yasağı engellendiği gibi kaldırıldı. Ardından Twitter ve YouTube’un erişim engeline devam edildi. Şuan için Twitter’a erişim sağlanabilirken, YouTube’a erişim hala engellenmiş durumda.

Anıl Güzel Merhaba ben Anıl, 2016 yılında Kadir Has MYO Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldum. 2017'den itibaren Medya ve İletişim Sistemleri okumaktayım. Teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve öğrendiklerimi burada paylaşıyorum.

Yorum(1)

  1. Yasağın kalması sevindirici bir haber. Twitter’ın Türkiye Cumhuriyeti Devleti kanunlarına uyması gerektiği bir kez daha gösterilmiş oldu.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen