Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Uber, Hindistan’da Panik Butonunu Tanıttı
Uber, Hindistan’da Panik Butonunu Tanıttı

Uber, Hindistan’da Panik Butonunu Tanıttı

0

Geçtiğimiz aylarda Hindistan‘da takside tecavüze uğrayan kadın, dünya çapında büyük yankı uyandırdı. 26 Yaşındaki kadın, Hindistan’da Uber aracılığıyla çağırdığı takside tecavüze uğrayınca şirkete dava açtı. “Yolcularının güvenliğini sağlayamadığı” gerekçesiyle şirkete dava açılmasıyla, Uber’e Hindistan’da yasak getirilmişti.

uber-panik-butonu

“Kadına yönelik cinsel şiddet”tin arttığı Hindistan’da yaşanan bu çirkin olayla birlikte, şirket yeni bir özelliğini bugün itibariyle kullanıcılarına tanıttı. Bir çok yerde görülen “panik butonu”nu uygulamasına taşıyan şirket, herhangi bir şiddet ve gasp gibi girişimlerin önüne geçebilecek.

uıber-haber-konuici
Şirket konuyla ilgili olarak, fiziksel panik butonunun yanında Uber ile yaptığınız yolcukların 5 arkadaş ya da aile üyeleriyle birlikte yolculuk rotası paylaşılabilecek hale getirdi. Şirketin yeni güvenlik girişimleri 11 Şubat’tan itibaren başlayacak.

Anıl Güzel Merhaba ben Anıl, 2016 yılında Kadir Has MYO Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldum. 2017'den itibaren Medya ve İletişim Sistemleri okumaktayım. Teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve öğrendiklerimi burada paylaşıyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen