Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Uber Safe İle Sarhoş Kişiler Ücretsiz Eve Bırakılıyor
Uber Safe İle Sarhoş Kişiler Ücretsiz Eve Bırakılıyor

Uber Safe İle Sarhoş Kişiler Ücretsiz Eve Bırakılıyor

0

Taksi çağırma ve özel araç servisi uygulaması Uber, Kanada‘da gerçekleştirdiği reklam amaçlı uygulamada alkollü araç kullanmamanın önemine dikkat çekiyor.

Kanada’nın bir caddesinde Uber Safe ünitesi kuran şirket, içkili araç kullanımının önüne geçmek amacıyla duyarlı bir fikir geliştirmiş. Cadde üzerinde bir çeşit sabit alkolmetre olmasına şaşkınlıkla seyreden yayalar, ünitenin yanına yaklaşarak verilen test çubuğuna üfleyerek ne kadar sarhoş olduklarını öğreniyorlar. Bununla birlikte eğer kişi çok sarhoşsa, ona Uber tarafından ücretsiz bir araç gönderiliyor.

Şirketin pazarlama ekibinin bir ürünü olan Uber Safe, farkındalık yaratmak için güzel bir reklam ürünü geliştirmeyi başarmış. Daha önceden de bu tarz yılbaşı için ve dondurma kamyonları için reklam geliştiren pazarlama ekibi, tüm şirketlere örnek olacak uygulamalar geliştiriyorlar.

Anıl Güzel Merhaba ben Anıl, 2016 yılında Kadir Has MYO Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldum. 2017'den itibaren Medya ve İletişim Sistemleri okumaktayım. Teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve öğrendiklerimi burada paylaşıyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen