Ana Sayfa Genel Uber, Sürücüleri ve Kullanıcılarına Ateşli Silah Yasağı
Uber, Sürücüleri ve Kullanıcılarına Ateşli Silah Yasağı

Uber, Sürücüleri ve Kullanıcılarına Ateşli Silah Yasağı

0

Taksi veya şoförlü araç hizmeti sunan Uber, dünya çapında hizmet veren büyük bir şirket. Son zamanların en çok tercih edilen şirketlerinden birisi olan Uber, prensipleri arasına yeni bir kaç kural ekledi. Henüz Uber tarafından resmi bir açıklama olmamasına rağmen, 10 Haziran’da eklenildiği düşünülen bir madde ile, “Uber sürücüleri ve yolcularının yanında ateşli silah barındıramayacaklar.”

uber-konuici-haber-gorseli

Uber platformu aracılığıyla sunulan hizmetlerde bundan böyle hiç bir şekilde ateşli silah taşımaya izin verilmeyecek. Hem sürücü hemde yolcu güvenliğini düşünülerek alınan bu karar, Uber’in hizmet verdiği bazı ülkelerde mecburen uygulanmak zorundaydı. Dünya genelinde ki tüm ülkelerde de bu kuralı uygulayacak olan Uber, yasaklama getirilen bu düzenlemeyle yolcu ve sürücü güvenliği daha sağlam bir hale getirildi.

Anıl Güzel Merhaba ben Anıl, 2016 yılında Kadir Has MYO Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldum. 2017'den itibaren Medya ve İletişim Sistemleri okumaktayım. Teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve öğrendiklerimi burada paylaşıyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen