Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Windows 10, 75 Milyon PC’de Yüklü Durumda
Windows 10, 75 Milyon PC’de Yüklü Durumda

Windows 10, 75 Milyon PC’de Yüklü Durumda

0

Microsoft‘un en son geliştirdiği güncel işletim sistemi Windows 10, piyasaya çıkmasından sadece dört hafta sonra tam 75 Milyon PC’de yüklü duruma geldi. Çıktığı ilk gün 14 Milyon indirme rakamına ulaşmış olan Windows 10, şimdi ise tam 75 Milyon bilgisayarda yüklenmiş durumda.

windows-10-baslangic-ekrani-teknofeed

Microsoft Kurumsal Başkan Yardımcısı Yusuf Mehdi’nin Twitter’dan açıkladığı istatistikler arasında yer alan bu bilgi, Windows 10 için cesaret verici bir başlangıç. 192 ülkede hizmet vermekte olan Window 10, Windows 7’de bile yükseltme imkanı sunuyor. Windows 7 ve üstü cihazlarda ücretsiz yükseltebilme imkanı sunan Microsoft, bu girişimi ile birlikte Windows 10’u XP kadar yaygınlaştırmayı planlıyor. Sosyal projelere olan katkılarından da bahseden Mehdi, Windows 10’un uygulama mağazasından ve projelerine katkılarından dolayı Kim Kardashian, Lady Gaga ve Dwayne Johnson’a teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

Anıl Güzel Merhaba ben Anıl, 2016 yılında Kadir Has MYO Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldum. 2017'den itibaren Medya ve İletişim Sistemleri okumaktayım. Teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve öğrendiklerimi burada paylaşıyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen