Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Windows 10 Resmi Olarak Duyuruldu
Windows 10 Resmi Olarak Duyuruldu

Windows 10 Resmi Olarak Duyuruldu

0

Microsoft’un PC platformları için yeni işletim sistemi Windows 10’u bugün itibariyle resmiyete kavuşturdu. Windows 8’den sonra Windows 9 adıyla gelmesi düşünülen yeni işletim sistemi karşımıza Windows 10 olarak çıktı.

windows-10-task-view

Lansmana başlarken şuana geliştirdiğimiz en kapsamlı işletim sistemi olduğunu söyleyen şirket, yeni işletim sistemini şimdiden görücüye çıkardı. Windows 7’den sonra 8’e geçenlerin yaşadığı sorunları göz önünde tutan şirket, Windows 7 kullanıcılarını sorunsuz geçiş yapabilmelerini sağlayacak. Görünüm açısından Windows 8’in temel görünümünü, Windows 7 ile harmanlayarak geliştiren şirket, Windows 10 konusunda bir hayli iddialı.

windows-10-baslatmenusu

Task View’i geliştiren yetkililer, uygulamalar arasında kolaylıkla geçiş yapmalarını sağlıyor. Geliştirilmiş başlat menüsü ve kolaylaştırılmış menülerin yer aldığı Windows 10, bugün itibariyle demo sürümü indirebilir durumda. Windows 10’un tamamlanmış sürümü 2015’de çıkacak. Windows 10’un demo sürümünü buradan indirebilirsiniz.

Anıl Güzel Merhaba ben Anıl, 2016 yılında Kadir Has MYO Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldum. 2017'den itibaren Medya ve İletişim Sistemleri okumaktayım. Teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve öğrendiklerimi burada paylaşıyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen