Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Windows XP desteği sona erdi, peki şimdi ne olacak?
Windows XP desteği sona erdi, peki şimdi ne olacak?

Windows XP desteği sona erdi, peki şimdi ne olacak?

0

Microsoft’un en çok kullanılan yaygın işletim sistemi 8 Nisan 2014 itibariyle desteğe son verildi. 25 Ekim 2001’de duyurulmasının ardından tüm dünyada bir çok kişi tarafından kullanılan ve kullanmakta olan Windows XP işletim sistemi ardından diğer eski sürümlerde olduğu gibi rafa kalktı.

gulegule-windowsXP

Güncelleme desteğinin sunulmamasıyla birlikte güvenlik zaafiyetlerinin artacağı ve programlarla uyumluluk sorunlarının yaşanacağını açıklayan Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 8.1’e işaret ediyor.

PC mimarisiyle kusursuz uyumluluk sağlayan Windows XP, geçmişten günümüze popülerliğini korumuş ve hala kusursuz çalışabilmekte. Zamana ayak uyduramayan XP, artık geliştirici şirketi Microsoft tarafından da destek alamayacak. Windows XP kullanan kişiler için de ayrıca fırsatlar sunan Microsoft, bugüne özel “Happy Win Day” adında eğlenceli bir video hazırlamayı ihmal etmemiş.

Anıl Güzel Merhaba ben Anıl, 2016 yılında Kadir Has MYO Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldum. 2017'den itibaren Medya ve İletişim Sistemleri okumaktayım. Teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve öğrendiklerimi burada paylaşıyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen