Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Yahoo, Arama Sonuçlarını Google’dan Alacak
Yahoo, Arama Sonuçlarını Google’dan Alacak

Yahoo, Arama Sonuçlarını Google’dan Alacak

0

2000’li yıllara geçiş yapıldığında en çok kullanılan arama motorlarından birisi olan Yahoo, popülerliğini Google’ın iyice gelişmesi ve sosyal ağların yaygınlaşmasıyla yitirmiş ve gözden düşmüştü.

yahoo-google-anlasti-2018

Google gibi bir çok servisi bulunan şirket, yıllardır kendini geliştirmeye çalışsada arama motoru konusunda popülerliğini tamamiyle yitirmiş durumda. Bunu kanıtlayacak faktörlerden biriside Yahoo’nun arama sonuçlarında Bing’i tercih etmesiydi. Şimdi ise şirketin şuanki CEO’su Marissa Mayer’in açıkladığı bilgiye göre şirket Google’la yeni bir anlaşma sağladı. 2018 yılına kadar sağlanan anlaşma gereğince Yahoo üzerinden yapılacak arama sonuçları ve görsel aramaların içeriğini Google sağlayacak. Adsense konusunada açıklık getiren şirket, Yahoo’da Adsense reklamlarının da yer alacağını belirtti.

Bing’le olan ortaklığını sonlandıran Yahoo, bu tarihten itibaren arama sonuçlarında Google’ı tercih edecek.

Anıl Güzel Merhaba ben Anıl, 2016 yılında Kadir Has MYO Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldum. 2017'den itibaren Medya ve İletişim Sistemleri okumaktayım. Teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve öğrendiklerimi burada paylaşıyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen