Ana Sayfa Telefon Apple-iOS YouTube iOS Uygulaması Güncellendi

YouTube iOS Uygulaması Güncellendi

0

youtube-logo

iOS kullanıcıları için bugün güncellenen YouTube uygulamasında bir çok yeni özellik bulunuyor. Google‘ın bünyesinde gelişen YouTube, iOS sistemi için yayınladığı güncellemede uygulama ile ilgili görünüm ve kullanım açısından değişiklikleri içeriyor.

Bunlardan ilki değişen YouTube ikonu oldu. Alışkın olduğumuz YouTube logosu yerine yine internet sitesinin logosundan alıştığımız kırmızı arka plan içerisinde beyaz “play” tuşu yer alıyor.

youtube-ios-uygulamasi-2-0_1

Bunun yanında iOS 7’ye hazırlık olarak düşünebileceğimiz görünüm değişikliğide yapılmış. Butonların ve yazıların arkasında ki degradeler ve hafif siyahlık çıkarılmış onun yerine iOS 7’nin sadeliği getirilmiş.

youtube-ios-uygulamasi-2-0

Ayrıyetten kullanım açısından da değişiklik yapılan uygulamada, izlediğiniz videoyu üst köşesinden tutup sağ alt tarafa ittiğinizde video o köşede hala çalışıyor ve sizde bu esnada farklı videoları araştırabiliyorsunuz.

Anıl Güzel Merhaba ben Anıl, 2016 yılında Kadir Has MYO Grafik Tasarımı bölümünden mezun oldum. 2017'den itibaren Medya ve İletişim Sistemleri okumaktayım. Teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve öğrendiklerimi burada paylaşıyorum.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vargonen