Teknoloji Blogu

1 dakikalığına Google.com’un sahibi oldu

0

Eski Google çalışanı Sanmay Ved, 29 Eylül’de Google.com alan adını 1 dakikalığına 12 dolar ücretle satın aldı. Ancak Google firması alan adını geri aldı ve Ved’i ödüllendirdi.

Eskiden Google çatısı altında çalışan Sanmay Ved, geçici bir süre de olsa Google.com alan adının sahibi oldu. Bu garip olay gece geç saatlere yaşandı. Ved, Google’ın domain’lerini araştırması ile başladı. Araştırma esnasında “Google.com” alan adının yanına satın almaya açık olduğunu belirten yeşil işaret vardı.

Sanmay Ved, bu durumun bir hata olduğunu düşündü. Yine de ne olduğunu tam olarak anlamak için satın alma işlemini gerçekleştirdi. Sadece 12 dolara (yaklaşık 36 TL) Google.com alan adının 1 dakikalığına tüm hizmetlerine erişebilir oldu.

Google’dan aldığı ödülü, hayır kurumuna bağışladı
Sanmay Ved’in Google.com domain’ini almasından 1 dakika sonra geri alan Google ekibi, ilk önce kendisine bir ödül verilmeyeceğini söylese de, sonrasında işler değişti. Açığı bulduğu için Sanmay Ved’e bir ödül verildi. Ved, bu parayı istemediğini belirtti ve aldığı ödülü Hindistan’daki bir hayır kurumuna bağışladı. Sanmay Ved’in Google’dan aldığı para ödülünün miktarı paylaşılmadı.

Microsoft’un da başına gelmişti
2003 yılında Microsoft ekibi “Hotmail.co.uk” alan adının yenilenmesi yapmasını unutmuştu ve bunu gören bir kişi alan adını satın almıştı ancak daha sonra Microsoft ekibi alan adını satın alan kişiden geri almıştı.

Bir önceki yazımız olan Toshiba'nın yeni taşınabilir HDD'si: Canvio Ready başlıklı makalemizde 1 tb, 2 tb ve 2.5 tb hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et