Teknoloji Blogu

16 GB Hafızası olan iPhone için 8 Çözüm ve Tavsiye

iPhone almak isteyenlerin bir çoğunun kafasını karıştıran konulardan en çoğu da hafızadan kaynaklı oluyor.Genel de kafa karıştıran sorular : 16 GB mı? 64 GB mı? Yeterli mi ? Öncelikle sizin bir iPhone’u ne amaçla kullanacağınız önemli, sizi sizden iyi tanıyacak biri olamaz. Ancak telefonu 16 GB olanlar için ve kafası karışık olanlar için bu yazımızda önemli tavsiyeler ve hafızada verim alabileceğimiz ipuçları vereceğiz.

  1. Öncelikle ilk olarak Ayarlar > Genel> Kullanım ve yedekleme bölümünden iPhone’muzun ne durumda olduğuna bakalım, hangi uygulama ne kadar yer kaplıyor sırasıyla görelim. Şaşıracağınız bir nokta olacak Whatsapp uygulaması yüksek Megabayt gözükecek.1
  2. Uygulama silme konusunda hassas düşünmeyin, ben x uygulamasını kullanıyorum diye söyleyip da ayda bir kere giriyorsanız silebilirsiniz. Cloud’tan tekrar kolaylıkla yükleyebilirsiniz.
  3. Müziklerimiz… Birden fazla müzik uygulamasına sahip olabilirsiniz, Spotify olsun NetFlix olsun hatta ve hatta iTunes olsun bunlar yer kaplamakta, tek program ile ihtiyaç karşılarsanız yer edinebilirsiniz. Çevrimiçi mecburi zorunluluğu olan programlardansa Youtube kişisel tercihimdir.
  4. Eğer gerçekten büyük yer probleminiz varsa Fotoğraf ve Video ayarlarından kaliteyi azaltabilirsiniz ancak bunun yerine fotoğrafların boyutunu küçültme programları ile ciddi boyut verimi alabilirsiniz.
  5. Ve en önemlisi ise iCloud sistemi, cloudlama ile fotoğraflarınızı ve videolarınızı internet üzerinde yedekleyebilir ve saklayabilirsiniz.
  6. Eski mesajlar ve görüntüler geçmişler gereksiz uygulama dosyaları boşuna yer kaplamaktadır. Fotoğraf ve videodan sonra temizlik işlemi en çok yer kazandıran  işlemdir.2
  7. iPhone’u bilgisayara bağlayarak ve iTunes uygulamasını açarak da büyük miktarda yer kazanabiliriz. Gereksiz ve diğer adlı dosyaları daha net görebilir ve kolayca temizlik yaparak, ve lazım olan verileri kopyalayarak hafızanızdan kar edebilirsiniz.
Bunları da beğenebilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku