3D Yazıcıyla Yeni Nesil İmplant Teknolojisi - Teknofeed.COM

3D Yazıcıyla Yeni Nesil İmplant Teknolojisi

 3D Yazıcıyla Yeni Nesil İmplant Teknolojisi
Okunuyor 3D Yazıcıyla Yeni Nesil İmplant Teknolojisi

Hollandalı Groningen Üniversitesi araştırmacıları, implant hastalarına yeni nesil diş tedavisiyle tanıştıracak. Antimikrobiyal plastik ile bakterileri üzerinde barındırmayan ve anında öldüren yeni nesil diş tedavisini duyurusunu yaptı. Şuan için geliştirilme aşamasında olan yeni nesil diş tedavisi, bir çeşit karışımla ortaya çıkıyor.

3D Yazıcı ile Antimikrobiyal Diş

Çok daha uzun süreli ve daha sağlıklı reçine ve diş teknolojisi geliştiren araştırmacılar, 3D yazıcıyı sağlık sektörüne dahil etmiş oluyor. Yeni nesil 3D yazıcı teknoloji, her sektöre hitap edebiliyor. Araba, eğitim, ve sağlık sektörüne kadar hayatımıza giren 3D Yazıcıyla geçtiğimiz haftalarda yapay kalp yapılmıştı. Hollandalı araştırmacılar ise bu teknoloji dahada geliştirmek üzere araştırmalarına devam edeceklerini belirttiler. Sadece diş değil, protez ve yapılan ek parçalarda yazıcı ile basılabilecek. Antimikrobiyal olmasının yanında diş macunlarına nasıl tepki vereceği konusunda araştırmalar sürüyor.

Bir önceki yazımız olan Drone ile fotoğraf sanatı! Fotoğraf anlayışına yeni bir boyut başlıklı makalemizde drone, drone çekimleri ve drone fotoğrafları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın