Teknoloji Blogu

4 Nitelik, 1 İnceleme: The Plug

0

Elimizde fiş ve priz varken, bunları birbirine bağlamak ne kadar zor olabilir ki? Bu durum, eğer aralarında sizin müdahale etmenizi gerektirecek engeller varsa oldukça zorlaşabilir. Kastettiğim zorluğun elbette büyük bir kısmı mecazdan ibaret.

the-plug-1

Jampot Software‘in geliştirdiği The Plug, bir bulmaca oyunu. Basit görseller ve hoş bir müzik eşliğinde, elinizdeki fiş ve prizi birbiriyle buluşturmaya çalışıyoruz. Elbette bize engel olan çeşitli ögeler de mevcut. Bunlar fişin ve prizin birleşeceği yolda duran, etrafa sürükleyerek kurtulabileceğimiz çeşitli şekillere sahip bloklar olarak karşımıza çıkıyorlar.

OLDUKÇA KOLAY OYNANIŞ
Bulmaca türündeki oyunlar genelde kolay bir oynanışa sahip olurlar. The Plug da bu geleneği bozmamış ve çoğu bölümü de birkaç hamleyle alt edebileceğimiz şekilde tasarlanmış. Yalnızca bloklara dokunmamızı ve pratik zekamızı konuşturmamızı gerektiren bu oyun oynanışı ve pratikliği açısından açıkçası benden tam not almayı başardı.

STABİL RENKLENDİRMELER
Her bölüm aynı şekilde gördüğünüz fiş ve prizden tutun, size engel olan bloklar ve alanın dış hatları da dahil renklendirmeler gerçekten enfes yapılmış. Gözleri kesinlikle yormayan ve sakin bir bulmaca oyununda bulunması gereken yumuşaklığı bizlere yansıtan bu renk havuzunda; adeta sulu boya kıvamında birbiriyle karışmış bir halde olan renkler de mevcut. Halihazırda görselliği, The Plug’ın kalitesini bizlere yansıtmakta başarılı olmuş.

the-plug-2

100 ADET BÖLÜM!
Evet, yanlış görmediniz. The Plug’da tamı tamına 100 adet bölüm mevcut. Ve gittikçe zorluk seviyesi tavan seviyeye çıkmaya başlıyor. Belirli bölümleri geçtikten sonra enteresan küp bloklarla karşılaşmamız ve bu blokların beynimizi her bir bölümde daha da zorlaması da cabası. Adeta su gibi akıp gidecek birbirinden farklı 100 bölümlük bu “fiş” macerasında mutlaka ön koltuklardan yerinizi almalısınız.

İLK SÜRÜMDEN YAKALANAN BAŞARI
Henüz belli bir ün kazanmamış olsa da, oyunun bu zengin içeriğinde ve hoş görselliğinde atlanılmaması gereken bir nokta da mevcut. The Plug, henüz ilk sürümünde! Evet, doğru duydunuz. Oyunun henüz 1.0 sürümü ve mağazaya ilk sürüldüğü anda karşımıza 100 bölümle birden çıktı. İçeriğinde gördüğüm kadarıyla bir hata bulunmayan ve rahat oynanışa sahip The Plug’ın önümüzdeki zamanlarda gelecek güncellemelerle olduğundan daha da kaliteli bir hal almasını umuyorum.

the-plug-3

The Plug, AppStore‘da ücretsiz olarak bizlerle ve 4,29 Turkish lira symbol 8x10px.png‘lik bir uygulama içi satın alımı mevcut. Bu satın alımla birlikte tüm levelleri aktif etmek, ipuçlarını etkinleştirmek ve reklamları silmek mümkün. Mevcut bulmaca oyunlarının tam göbeğinde yer almasını beklediğim bu basit ve sade içerikli oyunu mutlaka denemelisiniz.

appstore-indir

Bir önceki yazımız olan Bilgisayara Sıvı Dökülmesinde Yapılması Gerekenler başlıklı makalemizde anlatım, klavye ve Klavyeme su döküldü yapılması gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et