Teknoloji Blogu

Air Button! Telefonlarınıza Yeni Kısayol Tuşu!

0

Geçtiğimiz günlerde Dünyaca ünlü kickstarter üzerinde yeni bir proje başlatıldı. Proje ince plastik bir tuşdan ibaret ve akıllı cihazlarınız için tasarlanmış tamamen özelleştirilebilir kısayol imkanı sunuyor. Akıllı telefonlarımızı kullanırken ekranın her alanına kısayollar ya da widgetlar ekleyebiliyoruz ancak tuş kilidini açmak ya da telefonu kullanmak durumunda kalabiliyoruz.

Geliştirilebilecek bu teknoloji sayesinde cihazlarınıza kısayollar atayabilecek, gündelik işlemlerinizi kolaylıkla yürütebileceksiniz. Örneğin; annenizi aramak, telefonunuzu araç moduna çekmek, fotoğraf çekim moduna geçirmek ya da diğer aklınıza gelebilecek faaliyetler için uyarlayabiliyorsunuz.

Üstelik bu düşünce ile telefonlarınızı tuş kilidinden çıkarmaya menülerde gezinmeye uğraşmadan yapabileceksiniz.  Hali hazırda bazı telefonlarda örneği görülüyor olsa da, şuana kadar yapılmış tüm butonlar tek amaçlı görevlere hizmet ediyorlar ve programlanışları itibari ile sınırlılardı. Ancak bu teknoloji ile geliştirilebilecek olan bu durum kullanıcıların beğenisini kazanacak gibi duruyor.

ios-android-teknofeed

Projenin kickstarter da başlatılması üzerine yoğun ilgileri topladığı görülmekte. Proje şuandan itibaren hedeflediği 15.000 $ para limitine adım adım gitmekte… 3.500 $ destek almayı başaran proje çok yakında hayata geçirilmek amacıyla üretimine başlanacak gibi duruyor. Özellikle tuş ve widget bakımından yoksun olan iphone kullanıcıları için harika olacağını düşündüğümüz bu sistem, tamamen portable yani taşınabilir oluşuyla da oldukça fark yaratmış durumda. Ürünü farklı cihazlarınız arasında takıp çıkarabileceksiniz. Buda demek oluyor ki iOS cihazlarınız Android cihazlarınızla dostluğuna kaldığı yerden başlayabilir. Artık aradaki fark kapanıyor gibi ne dersiniz ?

Kim bilir belki de önümüzdeki yıllarda selfie çubuğunda olduğu gibi bir de air button akımı gerçekleşebilir…

Bir önceki yazımız olan İos 9.2 beta yayınlandı ! başlıklı makalemizde apple ios 9.2, geliştirici ve ios 9.2 beta hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et