APB: Reloaded - İnceleme - Teknofeed.COM
takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al

APB: Reloaded – İnceleme

 APB: Reloaded – İnceleme
Okunuyor APB: Reloaded – İnceleme

2009’un Haziran ayında All Points Bulletin ismi ile piyasaya sürülen bu oyun, Eylül 2010’da Realtime Worlds‘un oyunu kapatma kararı ile oyun dünyasına veda etmişti. Ve hemen sonra, Kasım 2010’da K2 Network oyunu 1.500.000 Sterlin karşılığında satın alıp MMO olarak oyun dünyasına kazandırmıştı. Grand Theft Auto‘nun MMO versiyonu olarak tanımlayabileceğimiz APB: Reloaded, kısa bir zaman zarfında büyük bir hayran kitlesi kazandı ve oyuncular criminals-enforcers taraflarından birini seçip, oyunun hüküm sürdüğü San Paro sokaklarında suçlulara (criminals) veya kanun adamlarına (enforcers) karşı savaşmaya başladılar.

Grand Theft Auto’da olduğu gibi şehir bölgelere ayrılmış durumda. Aynı zamanda savaşılması mümkün olmayan Social District bölgesinde oyuncular, kıyafet ve araba gibi şeyleri satın alabilecekler. Waterfront ve Financial District bölgeleri ise savaşmaya müsait alanlar. Alışık olduğumuz MMO oyunları tarzında bir sınıf sistemi bulunmayan APB: Reloaded‘de oyuncular, ellerindeki ekipmanlar ve kendi yetenekleri ile savaşıyorlar. Oyuna yenilik açısından bakacak olursak, başlangıçta verilen arabanın daha önceki oyuna göre daha gelişmiş halini şimdiki oyunun başında görmekteyiz. Sürüş dinamiklerinde ise ciddi bir artış gözlemlemekle birlikte, üst düzey oynanılabilirliği ile de dikkat çekiyor APB.

Aynı zamanda oyunda MMO türüne bağlı olarak görev sistemi de mevcut. Kanun adamı yada suçlu olmaya göre değişen bu görev sisteminde bir taraf belli bir bölgeyi korumaya çalışırken, diğer taraf o bölgeyi ele geçirmeye çalışıyor. Kanun adamları sivilleri ezince, araba çalınca veya etrafı patlatınca saygınlığı azalırken, suçlular bunların hepsini yapabiliyor.

APB: Reloaded bu oyun sistemi ile Tüm GTA oynayıcıların dikkatini çekti. GTA bir MMO olsaydı, adı kesinlikle APB olurdu. Çeşitli silahları, arabası ve kalabalık şehri ile APB:Reloaded çok başarılı bir oyun. Denemenizi mutlaka öneririm.

  • “APB: Reloaded” DEĞERLENDİRME
  • +Artıları: GTA yapısında bir oyun + MMO fikri hiç fena değil, oyun sistemi başarılı, oynanabilirlik hat safhada
  • -Eksileri: Oyun grafiklerinin kalitesinden çok daha fazla sistem gereksinimi istiyor, donanımı yeterli olmayanlar sıkıntı çekebilir.

8,9

Bir önceki yazımız olan Bilgisayara Sıvı Dökülmesinde Yapılması Gerekenler başlıklı makalemizde anlatım, klavye ve Klavyeme su döküldü yapılması gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
  • Avatar for macitmacitdedi ki:

    oyunun sistem gereksinimleri gta ya göre düşük ve oynanabilirlik açısından mmo olması ve karakterin kişiselleştirilebilir olması çok iyi

Bir Yorum Yapın