Teknoloji Blogu

Apple, A10 İşlemcisini TSMC’ye Ürettirecek

0

Tayvanlı çip üreticisi TSMC, Apple’ın iPhone 7’de kullanması düşünülen A10 işlemcisininin üretimini tek başına üstleneceği konuşuluyor. iPhone 6S’lerde A9 işlemcisini TSMC ve Samsung’a ürettiren Apple, çeşitli spekülasyonlardan dersini almış olacak ki bu sefer çip üretiminde sadece TSMC’yi tercih edecek.
apple-a10-islemci-teknofeed

Aynı iki model iPhone 6S’in birisinin daha çabuk şarjının bitmesinin sebebini iki farklı çip üreticisine bağlayan kullanıcılar bu durumla ilgili testleri internette yayınlamıştı. Apple bu durum karşısında kullanıcılarıyla kendi yaptıkları testler arasında farklılık gösterebileceğini belirtmişti.

apple-a10-islemci
Ekran konusunda da Synaptics şirketiyle alıştığı söylenen Apple, iPhone 7 konusunda TSMC’ye güveneceği gözüküyor. Henüz iPhone 6S’in satışlarının daha yeni başlamasına rağmen, iPhone 7 ile ilgili oldukça haber ortaya çıkıyor.

Bir önceki yazımız olan BlackBerry Priv, Android 6.0 Güncellemesini Seneye Alacak başlıklı makalemizde Android 6.0, blackberry ve BlackBerry Priv hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et