Apple, A10 İşlemcisini TSMC'ye Ürettirecek - Teknofeed.COM

Apple, A10 İşlemcisini TSMC’ye Ürettirecek

 Apple, A10 İşlemcisini TSMC’ye Ürettirecek
Okunuyor Apple, A10 İşlemcisini TSMC’ye Ürettirecek

Tayvanlı çip üreticisi TSMC, Apple’ın iPhone 7’de kullanması düşünülen A10 işlemcisininin üretimini tek başına üstleneceği konuşuluyor. iPhone 6S’lerde A9 işlemcisini TSMC ve Samsung’a ürettiren Apple, çeşitli spekülasyonlardan dersini almış olacak ki bu sefer çip üretiminde sadece TSMC’yi tercih edecek.
apple-a10-islemci-teknofeed

Aynı iki model iPhone 6S’in birisinin daha çabuk şarjının bitmesinin sebebini iki farklı çip üreticisine bağlayan kullanıcılar bu durumla ilgili testleri internette yayınlamıştı. Apple bu durum karşısında kullanıcılarıyla kendi yaptıkları testler arasında farklılık gösterebileceğini belirtmişti.

apple-a10-islemci
Ekran konusunda da Synaptics şirketiyle alıştığı söylenen Apple, iPhone 7 konusunda TSMC’ye güveneceği gözüküyor. Henüz iPhone 6S’in satışlarının daha yeni başlamasına rağmen, iPhone 7 ile ilgili oldukça haber ortaya çıkıyor.

Bir önceki yazımız olan BlackBerry Priv, Android 6.0 Güncellemesini Seneye Alacak başlıklı makalemizde Android 6.0, blackberry ve BlackBerry Priv hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın