Apple'dan Resmi Açıklama: Watch Dövme İle Çalışmıyor - Teknofeed.COM

Apple’dan Resmi Açıklama: Watch Dövme İle Çalışmıyor

 Apple’dan Resmi Açıklama: Watch Dövme İle Çalışmıyor
Okunuyor Apple’dan Resmi Açıklama: Watch Dövme İle Çalışmıyor

Son zamanların en çok konuşan akıllı saati Apple Watch‘la ilgili yeni bir haber ortaya çıktı. Apple ile ilgili haberleriyle tanınan iMore sitesinin yaptığı habere göre Apple Watch dövme sahibi olan kullanıcılarda kalp hızını ölçemiyor.

apple-watch-dovme-kalphizi-teknofeed

399 $ ve 17.000 $ arasında fiyatları olan Apple Watch’la ilgili bu sorunun bir çok kullanıcıyı tereddüte düşürdü. Dövme yaptırdınız kolunuza taktığınızda aktarılan bilgilere göre Apple Watch kalp hızınızı net olarak ölçemiyor.
Bir çok haber sitesinin gündeme getirdiği bu konu Apple’ı da harekete geçirdi. Apple’dan yapılan resmi açıklamaya göre Apple Watch gerçekten dövme sahibi olan kullanıcıların kalp hızını net olarak ölçemiyor. Deriyi kalıcı olarak nüfuz eden dövme ve desenler Apple Watch’ın arkasında yer alan yeşil ışık sensörlerini engelleyici nitelikte perdeleme yapıyor.

İlgili sorunu aşabilmek için şuanlık bir çalışma olmamasıyla birlikte diğer akıllı saatlerde de bu durum aynı ölçüde olduğunu söyleyebiliriz. Şimdilik kolunda dövme olan kullanıcılar Apple Watch’dan uzak durması gerektiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Permanent or temporary changes to your skin, such as some tattoos, can also impact heart rate sensor performance. The ink, pattern, and saturation of some tattoos can block light from the sensor, making it difficult to get reliable readings.

Bir önceki yazımız olan Samsung S6 ve S6 Edge'de Aniden Kapanma Sorunu başlıklı makalemizde manşet, S6 Edge Bug ve samsung hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın