Teknoloji Blogu

Apple’ın Elektrikli Otomobilleri 2019’da Geliyor

0

Kaliforniya merkezli teknoloji devi Apple, otomobil sektörüne adım atması ile her geçen gün bizi mutlu eden Apple araba haberleri gelince merakımız ikiye katlanıyor. Arama motoru şirketi Google’dan sonra büyük yatırım yapan ve projesini ilerleten Apple, elektrikli otomobilleri günümüzden dört sene sonra yani 2019 yılında piyasaya sürebilir.

Wall Street Journal gazetesinin haberine göre fizibilite çalışmasını sonlandıran Apple, artık fiziksel üretime geçiyor. Geçen hafta bu proje için 600 kişiyi işe alan Apple, araç üretimini daha hızlı yapmayı planlıyor. Apple’ın arabası tamamen mobil teknolojiler ile tasarlanmış olacak.

BN-KK141_APPLEC_F_20150921115000

Araba iOS işletim sistemi ile kontrol edilecek
Teknoloji devi Apple’ın çıkaracağı elektrikli otomobil aynı zamanda yakıt kullanımı konusundan oldukça ekonomik olacak. Yeni nesil otomobillerin içinde bulunan ECU adı verilen beyine iOS işletim sistemi kontrol edecek. Apple’ın elektrikli arabası birnevi dört tekerlekli iPhone veya iPad gibi olacak. GPS sistemlerinde yeni  bir çağ açacak olan araçların tüm fonksiyonları iOS işletim sistemi tarafından yönetilecek. Bu özellikler ile iPhone veya iPad cihazlarımız ile Apple arabasının kapısının kitleyebilir ve pencelerini açıp kapatabilir olduğumuz arabalar bizleri bekliyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine özel kampanya,En iyi fiyat garantisi 

  • Linktech AP05 Bluetooth 5.0 Kulak İçi Kulaklık sadece ve sadece kargo dahil  330 TL

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

Yakında e ticaret sitemiz yayında olacak.

blank

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et