Teknoloji Blogu

Beyaz Saray’dan Türkiye’de ki Twitter engellemesiyle ilgili açıklama

0

Sosyal ağ platformu Twitter’a yapılan engellemeye dünya’dan da tepkiler geliyor. Ülkemizde kişilerin hak ve özgürlüklerine yapılan bir engelleme niteliğinde olan karara Beyaz Saray’dan da açıklama geçikmedi. Mahkeme kararlarına uymadığı gerekçesiyle TİB tarafından erişime kapatılan Twitter’ın ne zaman erişime açılacağı bilinmiyor. Bununla birlikte DNS adreslerini değiştirerek girmeye çalışan kullanıcılar bu sabahta yeni bir şok yaşadı. Google DNS adreslerinin yasaklanmasıyla internete erişiminde problem yaşayan kullanıcılar alternatif DNS arayışına girdiler.

twitter-erisim-engeli

Beyaz Saray durumla ilgili olarak “İnsanların iletişim özgürlüğüne yapılan bu müdahale bizi derinlemesine endişelendiriyor. Türk insanlarının bilgiye ulaşma haklarının kısıtlanmasına karşıyız ve yasaklanmış sitelerin yasağının kaldırılması, ve basın özgürlüğüne saygı duyulması için Türk Hükümetine ve Türk Yetkililerine endişelerimizi belirttik.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Bir önceki yazımız olan Twitter'a Erişim Mahkeme Kararıyla Engellendi! başlıklı makalemizde manşet, twitter ve Twitter Kapatıldı hakkında bilgiler verilmektedir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Teknofeed.COM'dan ayrılıyorsunuz

Teknofeed Üyelerine Özel

Telegram Üye Ekleme

Detaylı bilgi için Bilgi@teknofeed.com mail atabilirsiniz.

Telegram iletişim https://t.me/kenanct07

 

Bu bağlantı sizi Teknofeed.COM dışındaki bir adrese yönlendiriyor. Sitemizde vakit geçirdiğiniz için teşekkür ederiz. Şikayet ve istekleriniz için iletişim formundan ulaşabilirsiniz.

Yönlendiriliyorsunuz

Devam etmek için yukarıdaki bağlantıya tıklayın veya İptal Et