Beyaz Saray'dan Türkiye'de ki Twitter engellemesiyle ilgili açıklama - Teknofeed.COM
takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al

Beyaz Saray’dan Türkiye’de ki Twitter engellemesiyle ilgili açıklama

 Beyaz Saray’dan Türkiye’de ki Twitter engellemesiyle ilgili açıklama
Okunuyor Beyaz Saray’dan Türkiye’de ki Twitter engellemesiyle ilgili açıklama

Sosyal ağ platformu Twitter’a yapılan engellemeye dünya’dan da tepkiler geliyor. Ülkemizde kişilerin hak ve özgürlüklerine yapılan bir engelleme niteliğinde olan karara Beyaz Saray’dan da açıklama geçikmedi. Mahkeme kararlarına uymadığı gerekçesiyle TİB tarafından erişime kapatılan Twitter’ın ne zaman erişime açılacağı bilinmiyor. Bununla birlikte DNS adreslerini değiştirerek girmeye çalışan kullanıcılar bu sabahta yeni bir şok yaşadı. Google DNS adreslerinin yasaklanmasıyla internete erişiminde problem yaşayan kullanıcılar alternatif DNS arayışına girdiler.

twitter-erisim-engeli

Beyaz Saray durumla ilgili olarak “İnsanların iletişim özgürlüğüne yapılan bu müdahale bizi derinlemesine endişelendiriyor. Türk insanlarının bilgiye ulaşma haklarının kısıtlanmasına karşıyız ve yasaklanmış sitelerin yasağının kaldırılması, ve basın özgürlüğüne saygı duyulması için Türk Hükümetine ve Türk Yetkililerine endişelerimizi belirttik.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Bir önceki yazımız olan Twitter'a Erişim Mahkeme Kararıyla Engellendi! başlıklı makalemizde manşet, twitter ve Twitter Kapatıldı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın