arama

BMW X7 İncelemesi ve Tüm Detayları

İşte yeni BMW X7 teknik özellikleri
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Sercan Aktay Sercan Aktay

BMW X7 2018’in sonlarında ortaya çıkacak ve kasım ayının son haftası gibi tanıtımları yapılacağı tarih, 2018 Los Angeles otomobil fuarında gerçekleşeceğini açıklandı. X7, BMW’nin Güney Carolina’daki Spartanburg fabrikasındaki üretim öncesi aşamasında şu anda… Araç halihazırda konsept formunda da ön izlendi, daha önce de Eylül 2017 otomobil fuarında X7 iPerformance konsepti açıklanmıştı.

Şimdiye kadar X7’nin tasarımında sürprizlerin olacağına dair bir beklenti yoktu. Araç Standart 3-sıra SUV modeline benzeyecek, ancak masif ızgaraları ona heybetli bir duruş kazandıracak gibi duruyor. İç mekan için, 7 Serisinde sunulanlara benzer bir tasarım bekliyoruz. Bir dijital gösterge kümesi kesin olarak bu modelde de karşımıza çıkacak. bunun bir araya getirilmesi, orta yığının üst kısmında bir dokunmatik ekran eklenmesi ile bütünlük sağlayacak.

Güç aktarma organlarına gelince, X7’nin inline-6, V-8 ve plug-in hibrid seçenekleriyle sunulması bekleniyor. Tek aktarım 8 ileri otomatik vites olmalı ve dört tekerlekten çekiş özelliği bu modelde de karşımıza çıkacak. Aracın teknik özellikleri merak edilmekteydi, son günlerde BMW’nin en büyük SUV modeli X7 hakkında teknik bilgiler de gelmeye başladı. Araçta dual turbo besleme var 4.4 litre hacimli V8 motorla güçlendirilen araç 462 beygir gücüne sahip olacak. Bu güç 2 aksa da 8 ileri vitesli otomatik şanzımanla dağıtılacak. BMW den beklendiği gibi, SUV modelleri arasında en lüks modelini 2018 de piyasaya sürmeyi hedefleyen BMW nin bu aracının 22 inç çaplı jantlara ve hem off-road paketine sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Olmazsa olmaz özelliklerden biri panoramik cam tavan, otomatik klima, arka koltuk da düşünülmüş eğlence sistemi hatta gece görüş sistemi ile donatılmış mükemmel bir araba olacak. SUV modelleri arasında en çok ilgi görecek olan 7 Serisi, BMW’nin en gözde araçlarından biri olacak, bu kesin… Özel ve son derece kaliteli koltuk derisi ile donatılan BMW X7 yolculara kaliteli bir seyahat etme rahatlığı sunmayı amaçlıyor. Araç bu yılın sonlarına doğru satışa çıkacak bu nedenle BMW tutkunlarından biriyseniz biraz daha beklemenizi tavsiye ediyoruz.

benzer içeriklerBENZER İÇERİKLER