.COM Domain 27 Yaşında - Teknofeed.COM
takipçi satın alinstagram takipçi satın altwitter takipçi satın altiktok takipçi satın alyoutube abone satın alfacebook takipçi satın altwitch takipçi satın al

.COM Domain 27 Yaşında

 .COM Domain 27 Yaşında
Okunuyor .COM Domain 27 Yaşında

İlk .com uzantılı alan adının alınmasının üzerinden tam 27 yıl geçti. Bu yıllara dair ilginç bilgileri ve en pahalı adresleri haberimizde bulabilirsiniz.

Her gün ziyaret ettiğimiz onlarca hatta yüzlerce web sitesinin sonundaki .com uzantısının ilk olarak hangi tarihte kullanıldığını hiç düşündünüz mü? Bu sorunun cevabı 15 Mart 1985. Kaydedilen 100. .com uzantılı web sitesi ise ilkinden tam 990 gün sonra kaydedilmişti.

15 Mart 1985’te kaydedilen symbolics.com’dan sonra günümüze kadar101 milyondan fazla .com uzantılı alan adı kaydedildiği belirtiliyor. Bir diğer deyişle .com uzantılı site sayısı, .de .net .uk .org .info .nl .eu .cn ve .biz uzantılı sitelerin toplamından bile daha fazla.

Kaynak : Shiftdelete.net
Yazan : Erdem YAŞAR

Bir önceki yazımız olan 26 Gigapixel'lik Fotoğraf başlıklı makalemizde 26 gigapixel, 26 gigapixel paris ve 26 gigapixel'lik fotoğraf hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın